РФ не може забезпечити довгострокову стійкість своєї цивільної авіації – розвідка
Росія неспроможна забезпечити довгострокову стійкість своєї цивільної авіації.
Про це у Фейсбуці заявила Служба зовнішньої розвідки України, повідомляє Укрінформ.
«Росія не в змозі забезпечити довгострокову стійкість власної цивільної авіації», - зауважують у СЗР.
Як зазначається, у РФ ухвалили закон, що дозволяє російським авіакомпаніям укладати договори «мокрого» лізингу не тільки з російськими, а й з іноземними операторами для виконання міжнародних рейсів. «Мокрий» лізинг» (wet lease) – це форма оренди повітряного судна, за якої орендар послуговується літаком під власним брендом, а орендодавець надає літак з екіпажем, здійснює технічне обслуговування і страхування повітряного судна.
«Рішення про легалізацію такої схеми Кремль ухвалив на тлі кризи в російській авіаційній галузі, що спричинили західні санкції. Ідеться про обмеження доступу до нових літаків, технічного обслуговування та постачання авіаційних комплектувальних тощо», - заявили у СЗР.
За даними зовнішньої розвідки, санкційні обмеження вже призвели до втрати Росією 58 літаків, а 30% з усього флоту іноземного виробництва (700 повітряних суден, що виконують понад 90% внутрішніх пасажирських перевезень) перебуває під загрозою виведення з експлуатації.
«До 2030 року щонайменше 200 іноземних літаків мають бути списані. Це стосується переважно літаків Boeing та Airbus, які критично залежні від офіційного сервісного обслуговування», - зазначають у відомстві.
У СЗР нагадали, що від початку повномасштабного вторгнення в Україну російські перевізники втратили можливість легально послуговуватися західними сервісами, і як наслідок, основні гравці ринку («Аерофлот» і «S7») опинились перед нагальною потребою компенсувати втрати через альтернативні механізми.
«Внесення змін до правил використання бортів іноземних операторів відбувається на тлі заяв Кремля про відновлення авіасполучення із західними країнами. Це також один із додаткових способів збільшити постачання необхідних деталей для потреб власного повітряного флоту паралельно з постачанням підсанкційних деталей сірими схемами», - заявили у зовнішній розвідці.
За інформацією СЗР, Москва розглядає законодавче розширення лізингових механізмів як тимчасове рішення для уникнення колапсу у сфері пасажирських перевезень.
«Водночас така практика залишає відкритим питання довгострокової стійкості російської цивільної авіації, що технологічно залежна від глобального ринку та втрати прибутку прокремлівськими корпораціями. Про безпеку саме пасажирів не йдеться. Вони – «розмінна монета» в бізнесі кремлівської верхівки», - констатують у зовнішній розвідці.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 09.04.2025 Російським авіакомпаніям дозволили брати в оренду іноземні літаки разом із екіпажем
- 02.04.2025 Росія хоче отримати авіазапчастини на $500 млн, через санкції «завислі» в США
- 31.03.2025 В РФ «в скором времени» обещают начать летные испытания МС–21 с отечественными двигателями
- 31.03.2025 Самолет «Аэрофлота» совершил аварийную посадку из-за поломки в воздухе
- 25.03.2025 В России образовался дефицит гражданских самолетов
- 17.03.2025 В РФ совершил первый испытательный полет «Суперджет» с отечественными двигателями
- 07.03.2025 Міняти немає на що: термін служби літаків Ан-26 росія планує продовжити
- 07.03.2025 Крупнейшая частная авиакомпания России заморозила строительство авиазавода
- 05.03.2025 США раскрыли схему нелегальных поставок авиадеталей в РФ
- 25.02.2025 Пятый с начала года «Суперджет» российской авиакомпании сломался в воздухе
- 25.02.2025 ЄС заборонить польоти авіакомпаніям третіх країн, які виконують перевезення усередині РФ
- 21.02.2025 В России провалили создание анонсированного Путиным «нового кукурузника»