Демократи у Палаті представників США підготували законопроєкт про підтримку України
Демократи в нижній палаті Конгресу США представили в понеділок 14 квітня законопроєкт, спрямований на підтримку України у війні з Росією.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Проєкт про підтримку України, який забезпечить фінансування безпеки та відновлення України й накладе жорсткі санкції на Росію, представив провідний демократ у Комітеті в закордонних справах Палати представників Грег Мікс.
, що законопроєкт, який ще не був оприлюднений, демократи подали через два тижні після того, як обидві партії в Сенаті запропонували жорсткі санкції проти Росії, якщо вона відмовиться брати участь у добросовісних мирних переговорах з Україною.
Помічники конгресменів, які допомагали в підготовці законопроєкту, вважають, що його положення з'являться в будь-якому остаточному широкому пакеті щодо України, навіть якщо сам документ не знайде підтримки в Палаті представників, де більшість становлять республіканці.
«Очевидно, що цей законопроєкт стане частиною законодавчої дискусії», – сказав один із них.
Документ складається з трьох розділів і передбачає більшу підтримку України, ніж проєкт щодо України в Сенаті.
Перший розділ підтверджує підтримку Штатами України й НАТО і містить заходи, спрямовані на допомогу Україні у відновленні, зокрема створення посади спеціального координатора з цих питань.
Другий – передбачає допомогу Києву у сфері безпеки, серед них – прямі кредити й військове фінансування.
У третьому розділі йдеться про запровадження жорстких санкцій і експортного контролю щодо Росії, у тому числі проти фінансових установ, нафтової і гірничодобувної промисловості та посадовців.
Як повідомляв Укрінформ, широка двопартійна група сенаторів США оголосила про ініціативу щодо внесення законопроєкту про запровадження первинних і вторинних санкцій проти Росії, а також усіх, хто допомагає їй здійснювати агресію проти України.
Ще на цю тему
- 23.05.2025 Україна та США запустили спільний Фонд для відбудови держави
- 23.05.2025 Україна і США завершили процедури для запуску фонду відбудови за "угодою про надра"
- 17.05.2025 Американська Red Cat збиратиме та продаватиме у США українські морські дрони Magura V7
- 16.05.2025 Сенатори США внесли на розгляд законопроект, який забороняє визнавати претензії Росії на суверенітет над Кримом та ТОТ
- 13.05.2025 Президент підписав закон про ратифікацію угоди зі США щодо ресурсів
- 09.05.2025 У Зеленського розповіли про деталі телефонної розмови з Трампом
- 08.05.2025 Верховна Рада ратифікувала «угоду про надра» зі США
- 06.05.2025 До Києва прибула тимчасово повірена у справах США в Україні
- 05.05.2025 Портовики США: мита Трампа можуть знизити вантажопотоки на 40%
- 03.05.2025 "На суші, в повітрі і на морі": Сибіга зробив заяву про відправку військового контингенту в Україну
- 03.05.2025 У США схвалили продаж Україні обладнання для F-16 на $310 млн
- 02.05.2025 У Трампа визначились, хто тимчасово очолить посольство США в Україні