У Киргизстані відбулася серія арештів у справі про вербування в армію РФ
У Киргизстані у справі про вербування найманців до армії РФ заарештували співробітницю «Російського дому».
Про арешт чотирьох осіб у справі про вербування найманців повідомляє киргизька служба Радіо Свобода Азаттик, передає Укрінформ.
Зокрема, як зазначається в повідомленні, Державний комітет національної безпеки Киргизстану затримав ще одну людину в рамках справи про вербування. Пресслужба Першотравневого районного суду Бішкека вказала ініціали затриманих фігурантів справи.
Одна із заарештованих – співробітниця «Російського дому», представництва «Росспівробітництва», в місті Ош Наталія Секеріна, повідомляє Азаттик.
Їй висунуто обвинувачення за частиною 1 статті 416 киргизького Кримінального кодексу: «вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців з метою використання у збройних конфліктах інших держав».
Другий заарештований – співробітник пресслужби мерії Оша Сергій Лапушкін.
Йому інкримінують частину 3 статті 43 і частину 1 статті 416 Кримінального кодексу: «організація вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців з метою використання у збройних конфліктах інших держав».
Чоловік Наталії Секеріної відмовився від коментарів. Він сказав, що відповість після консультації із адвокатом, але так і не зв’язався з журналістами.
Окрім Секеріної та Лапушкіна, у справі затримано ще двох людей. Їхні особи поки що невідомі. Усіх чотирьох за рішенням суду заарештовано до 17 червня.
Раніше широкий суспільний резонанс викликали справи трьох громадян Киргизстану, які брали участь у війні в Україні на боці Росії.
Один із них - Аскар Кубанічбек уулу - засуджений за участь у війні в Україні. Відомо, що в травні 2023 року його засудили до 10 років колонії. У січні 2024 року суд у Бішкеку переглянув його справу і призначив сім років позбавлення волі із застосуванням пробаційного нагляду терміном на три роки та відпустив на волю.
Наприкінці квітня стало відомо, що він втік із Киргизстану до Росії. Член Ради з прав людини РФ Кирило Кабанов стверджує, що Аскар вдруге вирушив на війну, а чи отримав російське громадянство – невідомо.
В Аравані громадянина, підозрюваного в участі у війні в Україні, засудили до п'яти років позбавлення волі, а в Нарині Бекназара Боругула уулу, засудженого за участь у війні у складі російської приватної військової компанії «Вагнер», було звільнено із в'язниці за амністією.
Як повідомляв Укрінформ, з 2022 року громадян Киргизстану та інших країн Центральної Азії вербують для участі у війні в Україні на боці РФ.
Інші країни також вважають небажаною діяльність «Російського дому» на своїй території. Так, Азербайджан направив Росії офіційну ноту щодо припинення діяльності агентства «Росспівробітництво» на території країни.
Ще на цю тему
- 28.04.2025 Росія наростила військові витрати до 149 млрд доларів і збільшила розрив із Україною – SIPRI
- 15.04.2025 Китайський полонений розповів, що Росія вербує найманців не лише з КНР
- 31.03.2025 Путін підписав указ про весняний призов 160 тис осіб до армії РФ
- 27.03.2025 КНДР цьогоріч могла відправити до Росії щонайменше 3000 військових - Південна Корея
- 26.03.2025 У Білорусі наразі близько двох тисяч російських військових - Демченко
- 24.03.2025 Білорусь раптово розпочала перевірку бойової готовності, - ЗМІ
- 22.03.2025 Госдума РФ предложила законопроект об отправке срочников в армию спустя год после призывной кампании – в том числе задним числом
- 28.02.2025 Що насправді сказала розвідка Кореї про нові війська КНДР у Курській області - чому це не про зараз і не про бронетехніку
- 11.02.2025 У Міноборони Литви заявили, що військовий потенціал Росії зріс утричі з 2022 року
- 10.02.2025 РФ маскує північнокорейських солдатів під студентів
- 04.02.2025 В России предложили признавать людей с сифилисом и психозами годными к воинской службе
- 23.01.2025 КНДР планирует направить дополнительные силы на войну РФ против Украины – NYT со ссылкой на Пентагон