Естонія планує облаштувати військову базу біля кордону з РФ
Сили оборони Естонії планують створити в Нарві військову базу, де будуть розміщені понад двісті естонських військовослужбовців і підрозділи союзників.
Як повідомляє "Європейська правда", про це заявив начальник генерального штабу Сил оборони Естонії генерал-майор Вахур Карус, якого цитує ERR.
За його словами, Сили оборони бачать необхідність посилення своєї присутності в Нарві – місті, що розташоване неподалік кордону з Росією.
"Командувач Сил оборони заявив про це після консультацій із парламентськими партіями, і він отримав несподівано позитивний відгук", – розповів Карус.
Він зазначив, що розміщення військової бази в Нарві дасть жителям міста "чіткий сигнал про присутність естонської держави".
"Мешканці Нарви зможуть звикнути до того, що військові – частина їхнього повсякденного міського життя, і в певному сенсі цей крок стане демонстрацією того, що Нарва є невід'ємною частиною Естонії", – додав Карус.
Раніше стало відомо, що Міністерство оборони Литви до 2030 року планує вкласти близько 300 млн євро в інфраструктуру авіаційної бази Військово-повітряних сил в Шяуляї.
Повідомляли також, що президент Франції Емманюель Макрон оголосив про наміри модернізувати авіабазу Люксей-Сен-Совер на сході країни, аби вона могла зберігати ядерну зброю.
Ще на цю тему
- 29.04.2025 У Литві відповіли на пропозицію Білорусі про відновлення залізничного сполучення
- 25.04.2025 Транспортный департамент пока ждет устранения недостатков на задержанном танкере
- 23.04.2025 Розвідка Литви розповіла, як Москва і Мінськ готували атаки на білоруську діаспору
- 23.04.2025 У Латвії кажуть, що РФ на 2 місяці затримує гроші на пенсії для своїх пенсіонерів в країні
- 23.04.2025 По данным Госканцелярии, влияние российских телеканалов в Эстонии уменьшилось
- 21.04.2025 У Таллінні прибирають радянську символіку з будівлі Центру російської культури
- 19.04.2025 Спецслужби Латвії розповіли, які ризики становлять поїздки в РФ і Білорусь
- 19.04.2025 Литва планує зміцнити стратегічно вразливу ділянку на кордоні з Польщею
- 17.04.2025 Литва обмежила рух на єдиних відкритих КПП на кордоні з Білоруссю
- 15.04.2025 В Естонії військовим дозволили застосовувати силу на морі у разі загроз
- 11.04.2025 Литва готує план на випадок, якщо ЄС не продовжить санкції проти РФ: почне вводити власні
- 11.04.2025 ВМС Естонії затримали танкер із "тіньового флоту" Росії