Бізнесмен із Кременчука купив російський танкер, затриманий на Одещині
За 6,4 млн гривень пішов з аукціону російський танкер Neyma, який брав участь у захопленні українських кораблів поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року і був затриманий роком пізніше в Ізмаїлі з новим ім'ям Nika Spirit.
Трираундовий англійський аукціон, який відбувся 21 квітня, виграла компанія ТОВ «Альфа груп 77», передає видання «Думська».
Керівник Агентства з реалізації та менеджменту активів (АРМА) Олена Дума розповіла, що за право придбати цей актив змагалися чотири учасники, а кінцева ціна майже втричі перевищила стартову (2,4 млн грн).
ТОВ «Альфа груп 77» займається оптовим продажем різних видів автомобільного палива, яке виробляє Кременчуцький НПЗ. Кінцевий бенефіціар компанії — Віталій Марченко, який має стосунок до будівництва приватного нафтопереробного заводу в Кременчуці. Відомо також, що він є кумом міського голови Кременчука Віталія Малецького.
Журналісти-розслідувачі зазначають, що Віталій Марченко проходить підозрюваним у кримінальній справі про ухилення від сплати податків, яку розслідує теруправління БЕБ у Полтавській області. Правоохоронці вважають, що він створив групу компаній VM Group, до складу якої в різний час увійшли такі компанії, як ТОВ «Азарес», ТОВ «Торговий Дім Кременчук», «Стандарт Оіл Компані» і ТОВ «Інтерего».
«Фактично контролюючи діяльність групи компаній VM Group, переслідуючи мету незаконного збагачення, вирішив створити організовану групу з метою систематичного ухилення від сплати податків», — йдеться в матеріалах справи.
За інформацією газети «Кременчуцький телеграф», Віталій Марченко розробив алгоритм так званого тіньового флоту, щоб морськими шляхами завозити в Україну російську нафту. З РФ сировину доставляли залізницею на європейські паливні склади, після чого за допомогою підроблених документів, компанії під керівництвом Марченка могли ввозити російський товар в Україну. Потім його транспортували на склади в Кременчук, де вже було налагоджено нелегальне виробництво палива.
Оглядач «Думської» Олексій Сухий вважає, що для цієї мети бізнесменові і знадобився танкер Nika Spirit. За його словами, незважаючи на серйозний вік - Nika Spirit 35 років, старі радянські судна користуються попитом, особливо в схемах роботи з РФ.
«Кількість учасників аукціону і кінцева ціна реалізації свідчить про те, що судна цього типу затребувані, навіть незважаючи на необхідність серйозного ремонту корпусу та обладнання. Нагадаю, шість років тому Nika Spirit прийшла в Ізмаїл, щоб стати на ремонт, але була заарештована. За найскромнішими підрахунками, щоб зараз цей танкер вийшов у море, необхідно вкласти близько півмільйона доларів, однак це не зупиняє наших бізнесменів. Схоже, що незабаром після ремонту ми знову почуємо про це судно — кримінальний шлейф, що тягнеться за новим українським власником танкера, обов'язково приведе його до нового скандалу або кримінальної справи, пов'язаної, наприклад, з РФ», — зазначив оглядач.
Ще на цю тему
- 14.05.2025 Росія на межі паливної кризи: НПЗ знижують завантаження – Служба зовнішньої розвідки
- 12.05.2025 Джерело: Суден «тіньового флоту» РФ, по яких ЄС вдарить санкціями – вже близько 200
- 12.05.2025 Російські компанії влаштували в порту Індонезії центр тіньової торгівлі нафтою – зовнішня розвідка
- 10.05.2025 Іран відправив до Китаю в обхід санкцій «зомбі-супертанкер» із нафтою
- 10.05.2025 Велика Британія запровадила найбільший пакет санкцій проти «тіньового флоту» РФ
- 08.05.2025 Євросоюз може ввести санкції проти підрозділу Lukoil в Дубаї
- 08.05.2025 Розвідка Британії: РФ загрожує зростання бюджетного дефіциту через падіння цін на нафту
- 06.05.2025 Російська нафта знецінилася до дворічного мінімуму
- 02.05.2025 Дешевше 60 доларів: ціна на нафту пробила психологічну позначку
- 01.05.2025 Габон и Барбадос потребовали снять свои флаги с танкеров «теневого флота» РФ
- 01.05.2025 Минфин РФ в три раза повысил оценку дефицита бюджета РФ в 2025году из-за снижения нефтегазовых доходов
- 30.04.2025 Латвийский евродепутат призвал полностью ограничить движение танкеров «теневого флота» РФ