Європейські депутати закликають США не йти на компроміси з Росією та не тиснути на Україну
Голови комітетів з питань зовнішньої політики парламентів семи європейських країн закликають США до лідерства у протидії російській агресії.
Про це йдеться у їхньому зверненні, текст якого наданий Укрінформу головою Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександром Мережком.
«Ми, голови комітетів з питань зовнішньої політики європейських парламентів, закликаємо президента Трампа та Конгрес США продемонструвати справжнє лідерство у протистоянні глобальній загрозі, яку становить Росія як держава-агресор. Ми закликаємо покласти край політиці умиротворення і закликаємо натомість до об'єднаної, рішучої позиції проти російського терористичного режиму. Рішуче застерігаємо від того, щоб піддаватися на його шантаж і обман», - йдеться у документі.
Водночас парламентарії наголосили на необхідності сильного лідерства усіх європейських країн, а також посиленні трансатлантичної солідарності.
Політики закликають європейські країни негайно конфіскувати заморожені активи Росії і спрямувати їх на підтримку України.
Голови парламентських комітетів наголошують: «Не може бути жодних компромісів та жодного зовнішнього тиску на Україну щодо її суверенітету та територіальної цілісності».
Вони закликають Сполучені Штати та інших членів НАТО до негайного прийняття України в Альянс, а держави-члени ЄС - до прискорення її вступу до Європейського Союзу.
«Ми не повинні повторювати помилок Мюнхена 1938 року. Переговори з воєнним злочинцем Путіним очевидно марні. Його головна мета — підірвати та принизити нашого союзника, Сполучені Штати», - наголошується у зверненні.
Парламентарії також закликають усі держави забезпечити притягнення Володимира Путіна і всіх співучасників його злочинів до відповідальності.
«Тривалий мир і безпека неможливі без відповідальності за воєнні злочини, скоєні його режимом», - зазначили європейські політики.
Звернення підписали очільники профільних комітетів парламентів України, Чехії, Франції, Естонії, Литви, Латвії, Великої Британії.
Як повідомлялося, раніше видання The Wall Street Journal писало, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва, зокрема, щодо визнання Криму російським і відмови України від вступу в НАТО.
Президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна не визнає юридично окупацію Криму Росією, оскільки це суперечить Конституції.
Президент США Дональд Трамп назвав цю заяву «шкідливою для мирних переговорів».
Ще на цю тему
- 26.04.2025 Зеленський і Трамп провели зустріч у Римі
- 26.04.2025 В чому реальні аргументи ультиматумів Трампа для Украни – Андрій Клименко
- 25.04.2025 Зеленский: Украина получила от США военной помощи на 105 миллиардов долларов
- 23.04.2025 FT: Рубіо та Віткофф не братимуть участі у зустрічі в Лондоні щодо "мирної угоди"
- 21.04.2025 Прем’єр Норвегії Стьоре та міністр фінансів Столтенберг зустрінуться з Трампом у Вашингтоні: обговорять війну в Україні
- 21.04.2025 Трамп чекає відповіді від України щодо визнання Криму російським і відмовитись від вступу до НАТО, – The Wall Street Journal
- 21.04.2025 Наступного тижня команда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо України
- 19.04.2025 ЗМІ: США відкриті до визнання Криму російським у рамках мирного врегулювання
- 18.04.2025 Уряд опублікував текст меморандуму про надра
- 15.04.2025 Духовний радник Трампа засудив ракетну атаку Росії на Суми
- 15.04.2025 Демократи у Палаті представників США підготували законопроєкт про підтримку України
- 11.04.2025 Умєров заявив, що США продовжують безпекову допомогу Україні і стоять "поряд з нами"