Парламент Австрії ухвалив резолюцію на підтримку українських дітей
Національна Рада (парламент) Австрії ухвалила резолюцію, в якій, зокрема, міститься заклик до МЗС працювати задля повернення викрадених до РФ дітей та притягнення до кримінальної відповідальності за ці злочини.
Як передає кореспондент Укрінформу, відповідна резолюція "Захист та підтримка українських дітей" була прийнята одностайно в четвер увечері.
"Федеральний уряд, зокрема федеральний міністр із європейських та міжнародних справ, мають продовжувати виступати на європейському, міжнародному та двосторонньому рівнях за захист та підтримку українських дітей відповідно до Конвенції ООН про права дитини. Крім того, федеральний міністр із європейських та міжнародних справ має продовжувати виступати за повернення депортованих дітей на європейському, міжнародному та двосторонньому рівнях, а також активно підтримувати переслідування таких злочинів відповідно до міжнародного кримінального права", - йдеться у резолюції.
Проєкт резолюції був поданий спільно чотирма з п’яти партій Національної ради – Австрійською народною партією, Соціал-демократичною партією Австрії, "Зеленими" та NEOS.
Ультраправа та проросійська Австрійська партія свободи, хоча й не була співавтором документа, зрештою також проголосувала на підтримку резолюції. При цьому у партії розкритикували фінансову та військову підтримку Євросоюзом України, оскільки "ці мільярди євро лише підживлюють війну, але жодним чином не допомагають українським дітям, які голодують".
Під час обговорення проєкту резолюції депутат ліберальної NEOS Генріке Брандштьоттер виступила у светрі кампанії #ChildrenAreNonNegotiable. Вона вказала на воєнні злочини РФ, пов’язані з атаками на школи та дитячі садки в Україні, та наголосила на викраденні тисяч дітей, що є "абсолютним порушенням міжнародного права та Конвенції ООН про права дитини". За її словами, викраденням цих дітей Росія унеможливлює стійкий мир на десятиліття.
Членк Австрійської народної партії Гудрун Куглер вказала на "травму поколінь", яку спричиняє викрадення Росією українських дітей. Зазначаючи про подальшу "русифікацію" дітей в РФ, депутатка наголосила, що за цим стоять "геноцидні наміри" з боку очільника Кремля Володимира Путіна. Вона заявила про важливість продовження Австрією підтримки України, наприклад, в гуманітарній сфері або в розмінуванні. Її колега по партії Каріна Райтер також підкреслила важливість дипломатичного тиску на РФ та підвищення обізнаності громадськості про проблему.
Як повідомлялося, 16 квітня президентська ініціатива Bring Kids Back UA запустила міжнародну великодню кампанію #ChildrenAreNonNegotiable, щоб нагадати світу, що не може бути справедливого та тривалого миру без повернення кожної української дитини.
У рамках ініціативи відомим політикам, громадським діячам, відомим особистостям пропонують одягнути светр, який є символом викрадених дітей і рішучості України повернути їх додому. По всьому світу сотні лідерів думок, політичних діячів та знаменитостей публікують фото в цьому светрі, щоб сказати голосно й чітко — доля українських дітей не може бути предметом торгу.
Ще на цю тему
- 29.04.2025 Сибіга вперше поговорив з майбутнім главою МЗС Німеччини і запросив його до України
- 25.04.2025 Швеція не скорочуватиме підтримку України - міністр
- 25.04.2025 Прем'єри України та Норвегії зустрілися у США - обговорили спільне виробництво зброї
- 23.04.2025 Франція: Європа вимагатиме поваги до територіальної цілісності України в будь-якій мирній угоді
- 23.04.2025 Британія залишається відданою досягненню справедливого миру в Україні, - речник Стармера
- 23.04.2025 У Єврокомісії прокоментували пропозицію Україні «миру в обмін на території»
- 23.04.2025 Британія повідомила, що "мирні переговори" міністрів у Лондоні у середу скасовані
- 23.04.2025 МЗС України викликало посла Китаю через допомогу Росії у війні
- 23.04.2025 Зеленський анонсував зустрічі з президентами ПАР, Польщі та Чехії
- 21.04.2025 Що казав Папа Римський про Україну та Путіна: найгучніші заяви
- 21.04.2025 Українська делегація буде присутня на переговорах у Лондоні щодо перемир'я в Україні - Лещенко
- 19.04.2025 Уряд Орбана письмово закликав угорців голосувати проти України, обіцяє виконати це рішення